Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie staje się szybko bardzo ważnym narzędziem w walce z podstawowymi problemami, z jakimi przychodzą pacjenci do gabinetów medycyny estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. W Ameryce Południowej i Europie, terapia dwutlenkiem węgla jest stosowana w leczeniu rozstępów, cellulitu i blizn i przynosi imponujące rezultaty. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Jak to działa?

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

kr1

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu “skórki pomarańczowej”.

Zabieg:

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5. minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, zasinienia i obrzęk. Bolesność zabiegu jest bardzo zmienna osobniczo, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym. Obszaru leczonego nie należy rozcierać ani zanurzać w wodzie przez około 4 godziny po zabiegu. Zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennej aktywności i od razu po zabiegu mogą powrócić do pracy i codziennych zajęć.

 

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie z dwutlenku węgla. CO2 prowadzi do dylatacji (rozszerzenia) naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze. Dzięki czemu dochodzi do wzmożonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. W rezultacie skóra jest napięta i odżywiona przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.

EFEKTY UBOCZNE TERAPII?

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu karboksyterapii CO2 jest transportowany do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.
Jak długo trwa kuracja?

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje :

  • Redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.8 zabiegów)
  • Redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo (ok.12 zabiegów)
  • Redukcja zmarszczek,rewitalizacja,cienie pod oczami od 1 zabieg na 10 dni (ok. 6 zabiegów)
  • Redukcja rozstępów 1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut !!!

1. najskuteczniejsza kuracja redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów
2. alternatywa dla liposukcji
3. minimalizowanie rozstępów (60-80%)
4. usuwanie zmarszczek
5. przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
6. minimalizacja worków i cieni pod oczami
7. redukcja podwójnego podbródka
8. wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
9. zwiększanie grubości skóry

 

Główne obszary zastosowań:

  • redukcja intensywnego cellulitu
  • alternatywa do liposukcji
  • minimalizowanie rozstępów
  • usuwanie zmarszczek
  • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
  • minimalizacja worków i cieni pod oczami
  • redukcja podwójnego podbródka
  • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

Zabieg wykonywany jest urządzeniem francuskiej firmy Concerto

kr2

kr3

kr4

kr5

kr6

kr7

 

Zachęcamy do lektury portalu gazety wyborczej na temat karboxyterfapii

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,111997,8156835,Karboksyterapia__Hit_czy_kit_.html