Osocze bogatopłytkowe

Najskuteczniejsze na świecie odmładzanie skóry

Osocze bogatopłytkowe:

Proces starzenia się skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji.

Istnieje wiele metod hamowania tych procesów i odmładzania skóry.Stosujemy jedną z najskuteczniejszych biotechnologii – osocze bogatopłytkowe. Korzystamy z certyfikowanej technologii REGENERIS.


Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem. Cały proces może odbywać się w zabiegowych gabinetach lekarskich. Krwinki płytkowe uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu: trzy izomery PDGF (??,??,??), TGF-?1, TGF-?2, VEGF oraz EGF. Osocze bogatopłytkowe zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz vitronektynę.


Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym ?

 • pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
 • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste


Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego ?

 • gdy występują oznaki starzenia: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry,
 • gdy skóra jest zmęczona, wysuszona, słabo napięta, jej kolor nie jest jednakowy,
 • gdy chcemy, aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach,
 • gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku,
 • gdy poszukiwane są produkty naturalne lub są uczulenia na inne produkty.


Na czym polegają zabiegi?

Poprawnie wykonany program powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.


Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – pobranie krwi Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.lifting2

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:

 • z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii – wersja MESO
 • liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – technika VOLUMA

Wskazania w medycynie estetycznej

 • poprawa wyglądu policzków
 • fałdów nosowo-wargowych
 • okolic oczu (kurze łapki, cienie), powiek, czoła
 • ust, podbródka
 • fałdów na szyi i karku
 • dekoltu
 • dłoni
 • a także wypełnianie blizn po trądziku i łysienie typu męskiego.

Efekty

 • wygładzenie zmarszczek i fałdów
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
 • remodeling włókien kolagenowych
 • poprawa ukrwienia skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Przeciwwskazania

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża
 • laktacja
 • leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych)

Bezpieczeństwo

Prawidłowo pobrana krew, odwirowana i poprawnie wykonany zabieg nie niosą ze sobą żadnego ryzyka niebezpiecznych powikłań. Poprawnie przygotowane osocze bogatopłytkowe przy użyciu materiałów Regeneris jest preparatem autologicznym i jako takie nie jest źródłem zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby, HIV czy jakichkolwiek innych zakażeń. Również nie ma ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych.

W medycynie estetycznej osocze bogatopłykowe stosowane jest od 2003 roku (we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii).


lifting1

Osocze cienie pod oczami

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa, delikatna i cienka. Problem worków i cieni pod oczami wzrasta wraz z wiekiem. Coraz częściej zdarza się jednak, że do naszej Kliniki trafiają bardzo młode osoby, które borykają się z tym problemem.

W naszej Klinice oferujemy bardzo szeroki zakres zabiegów, które pozwolą zlikwidować cienie pod oczami. Proszę jednak pamiętać, że to osoba kompetentna i wykształcona, podczas konsultacji, na podstawie bardzo indywidualnej oceny, dobiera najbardziej optymalny zabieg.

Regeneris – osocze bogatopłytkowe;

Po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej skóra wokół oczu staje się: jędrna, odpowiednio nawilżona, jednolita, a co najważniejsze znika problem podkrążonych oczu.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, za pomocą których można usunąć cienie pod oczami?

Podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu,przeprowadza się szczegółowy wywiad. Każda osoba zainteresowana zabiegiem, traktowana jest bardzo indywidualnie. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

 • niektóre choroby autoimmunologiczne;
 • choroby nowotworowe;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie, grypa;
 • opryszczka.

cienie1
cienie3cienie2

Osocze skóra głowy

Jedną z najskuteczniejszych i niestety najdroższych metod leczenia łysienia jest mezoterapia włosów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pobieranego z krwi pacjenta ? Na czym dokładnie polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony ?

Jedną z najskuteczniejszych metod stymulacji wzrostu silnych i mocnych włosów jest mezoterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane pod skórę osocza bogatopłytkowego pozwala odnawiać i regenerować słabe, szare i cienkie włosy. W efekcie włosy stają się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, gęstsze, bardziej nawilżone i lśniące. Aby rezultaty mezoterapii z użyciem osocza bogatopłytkowego były trwałe i widoczne, należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi silnego odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Po znieczuleniu miejscowym skóry głowy i pobraniu krwi próżniowo do próbówek krew zostaje poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane osocze bogatopłytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Preparat wciągasię do strzykawki i ostrzykuje nim skórę głowy pacjenta.

Nie jest to zabieg bezbolesny, ale krótki. Jednorazowa wizyta trwa od 10 do 15 minut. Po jednym dniu nie widać już ukłuć igły i można spokojnie iść do pracy. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym odrastają nowe i mocniejsze włosy, jest ich też więcej niż było wcześniej ? z jednej cebulki wyrasta więcej niż jeden włos. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów i hamuje proces łysienia. Na rezultaty trzeba jednak nieco poczekać, ponieważ proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące. Dla najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii od 3 do 5 zabiegów co 2 miesiące.

Kto może poddać się mezoterapii włosów ?

Zabiegom mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi mogą poddać się wszyscy z wyjątkiem osób z niektórym chorobami układu krwionośnego. U takich ludzi przeszkodą może być problem z pobraniem wystarczającej ilości krwi, potrzebnej do wykonania zabiegów. Takie ryzyko istnieje, kiedy pacjent ma słabe i schowane żyły. Krew pacjenta może też mieć bardzo małe stężenie komórek macierzystych, przez co nie jest możliwe zebranie odpowiedniej ich ilości i wykonanie mezoterapii z ich użyciem.

Czym jest Regeneris?

Regeneris to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Regeneris jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR ? Autologous Cellular Regeneration – czyli regeneracja komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych).

Regeneris działa poprzez aktywacje płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:
– pobudzają procesy regeneracji tkanek,
– wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
– aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
– pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Podawanie Regeneris w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagen, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

 

Regeneris przeznaczony jest dla pacjentów:

– wymagających rewitalizacji skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, o niejednolitym kolorycie, wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
– z oznakami starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość)
– po zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
– z łysieniem typu męskiego
– poszukujących produktów naturalnych
– z ryzykiem wystąpienia alergii

 

Jak wygląda zabieg Regeneris?

Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany jest w gabinecie to proces dość szybki. W pierwszej fazie lekarz pobierze niewielką ilość (6- 18 ml) własnej krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, należy dodać specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staje się bazą do wykonania zabiegu.

Regeneris można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Regeneris ? bezpieczeństwo terapii

Technologia Regeneris daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Efekty, które możemy uzyskać dzięki Regeneris to:

– rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
– remodeling włókien kolagenowych
– poprawa ukrwienia skóry
– wygładzenie zmarszczek i fałd ? wolumetria, terapia biostymulująca komórki skóry
– przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Technologia oparta na osoczu bogataopłytkowym stosowana jest z ogromnym sukcesem od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji gojenia tkanek przyzębia.

skoragskorag2