Oxybrazja to nowa propozycja na rynku kosmetycznym. Zabieg polega na intensywnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Jest łagodniejszy i przyjemniejszy od mikrodermabrazji, nie polega bowiem na mechanicznym ścieraniu naskórka, które może wywołać podrażnienia i zaczerwienienia.

Skóra jest ,,atakowana,, sprężonym tlenem z rozdrobnionymi kropelkami soli fizjologicznej, która rozprasza się na powierzchni skóry i powoduje tarcie, ale nie podrażnia jej. Oxybrazja to zabieg „na zimno” i „na mokro”, dlatego poleca się go również osobom o skórze naczynkowej i szczególnie wrażliwej.

Już po jednej oxybrazji skóra jest gładka i wypoczęta.

Jeśli chcemy poprawić fakturę skóry na trwałe, czyli zwęzić pory, rozjaśnić skórę, zmniejszyć ilość przebarwień, to potrzebna jest seria zabiegów . Seria to nawet dziesięć zabiegów. Zabieg trwa 30 – 40 minut. Przy bardzo wrażliwej skórze naczynkowej zabieg wykonuje się raz na dwa tygodnie, przy skórze grubej, łojotokowej – nawet raz na tydzień. Peelingu nie można zrobić przy ostrym stanie zapalnym skóry i opryszczce.

Na zabieg możemy się natomiast wybrać nawet wtedy, gdy jesteśmy mocno opaleni…

…Rozjaśnia on przebarwienia, także te powstałe na skutek opalania. Jednak po zabiegu należy skórę chronić przed słońcem nawet przez dwa tygodnie.

Tlenowy peeling działa również przeciwzmarszczkowo na drobne zmarszczki statyczne.

 

Zabieg ten ma szeroki zakres działania. Przy płytkim działaniu może służyć rozjaśniająco i odświeżająco na skórę. Ma działanie silnie wygładzające. Przy głębszym działaniu, możliwa jest redukcja przebarwień, zmarszczek a nawet blizn zarówno na twarzy jak i na ciele. Ponieważ oxybrazja wykonywana jest na mokro odczucia w trakcie zabiegu są znacznie przyjemniejsze niż przy zwykłej mikrodermoabrazji wykonywanej za pomocą korundu. Zabieg oxybrazji może być połączony z wprowadzaniem witaminy C lub innych substancji czynnych. Może też być wykonywany w połączeniu z mezoterapią kwasem hialuronowym. Zabieg jest bezpieczny również dla cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Można go wykonywać co tydzień, w seriach dla osiągnięcia konkretnego efektu lub jako jednorazowe odświeżenie wyglądu skóry, na przykład przed większym wyjściem.

Rozjaśnia i dotlenia skórę.

Tlenowy peeling ma wszechstronne zastosowanie. Rozjaśnia i wygładza skórę,
a także redukuje zmarszczki, przebarwienia i blizny.