Co to jest Ulthera?

Ulthera to jeden z najbardziej efektywnych sposobów naturalnej poprawy wyglądu luźnej skóry. Wykorzystuje siłę naturalnych procesów ciała w celu odmłodzenia i odbudowy skóry.W odróżnieniu od stosowanych od wielu lat technologii wykorzystujących fale radiowe, Ulthera bardziej precyzyjnie celuje w włókna kolagenu za pomocą fal ultradźwiękowych, zapewniając dużą ilość ciepła, stymulującego obkurczenie i napięcie skóry. Inne nieinwazyjne zabiegi są mniej efektywne, opierają się bowiem na równo rozdystrybuowanych falach elektromagnetycznych. Nie wszystkie partie skóry, na których tworzą się zmarszczki, wymagają identycznego działania, więc istotne jest skoncentrowanie się tylko na tych miejscach, w których zabieg jest konieczny.

 

Jak przebiega zabieg?

Ulthera wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które przenikając przez zewnętrzną warstwę skóry, nie uszkadzają jej. Kiedy fale dosięgną docelowych tkanek skóry właściwej, są kierowane w dół i zapewniają stymulujące ciepło włóknom kolagenu, tym samym powodując ich obkurczanie. Pobliskie martwe lub obumierające komórki są eliminowane, pozwalając ciału na zastąpienie ich nowymi komórkami. Zabieg trwa przeciętnie około godziny. W miarę potrzeby można również bezpiecznie wykonywać dodatkowe korekty.

Podczas zabiegu, pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort spowodowany ciepłem, jednak łatwo można temu zapobiec stosując substancje takie, jak Paracetamol i Xanax, kremy miejscowo znieczulające lub nawiew zimnym powietrzem.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Utrzymywanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech pacjenta i właściwości jego skóry. Ważne jest, że z około 20% docelowego efektu można się cieszyć bezpośrednio po zabiegu Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Jeden zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt – może to być zabieg na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanego zabiegowi i celów terapii. Jeśli skóra wymaga tylko uniesienia to lekarz wykonuje jeden zabieg na większej głębokości oddziałując wektorowo na powięź skórną. Gdy skóra potrzebuje dodatkowego ujędrnienia lekarz wykonuje zabieg na niższej głębokości – na obszarach wymagających ujędrnienia. Ulthera gwarantuje pełny i trwały efekt liftingu skóry i tkanek położonych poniżej. Pacjenci chcący pogłębić ten efekt mogą poddać się powtórnemu zabiegowi, ale nie wcześniej, niż po 3 miesiącach.

Wskazania

  • Nieinwazyjny lifting twarzy

  • Nieinwazyjny lifting czoła i brwi

  • Ujędrnienie powiek i okolicy oczu

  • Nieinwazyjny lifting podbródka i szyi

  • Koreckcja drobnych zmarszczek dolnych powiek i okolicy ust

 

Przeciwwskazania

  • Otwarte rany

  • Zmiany chorobowe w obrębie twarzy

  • Trądzik

  • Implanty i stenty metalowe

Dodatkowo, zabiegu nie zaleca się osobom, które mają wszczepione urządzenia elektryczne, są w trakcie terapii przeciwzakrzepowej oraz cierpią na aktywną chorobę systemową lub skórną.

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE NIE SĄ PRZECIWWSKAZANIEM DO WYKONANIA ZABIEGU ULTHERA.