Depilacja laserowa w Skin Like Silk Klinice laseroterapii i medycyny estetycznej przeprowadzana jest za pomocą urządzenia IPL i innowacyjnego lasera diodowego.
Na czym polega depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona konsultacją z kosmetologiem i wykonana przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę jest skuteczną i bezpieczną dla zdrowia metodą, z której coraz częściej korzystają nie tylko panie, ale i panowie.
Od innych metod pozwalających usunąć zbędne owłosienie depilację laserową odróżnia to, że jej efekty są trwałe. To możliwe, ponieważ w trakcie zabiegu wykorzystuje się zjawisko tak zwanej selektywnej fototermolizy. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka intensywnego światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, dzięki czemu nie odrastają.
Procedura przed zabiegiem:
– nie wolno opalać skóry w okresie około 3 tygodni,
– należy ogolić maszynką skórę dzień przed zabiegiem,
– nie należy używać leków np. antybiotyków z gr., ziół(dziurawiec, nagietek) i kosmetyków (np.zawierających wit A) światłouczulacjących.
– 3 miesiące przed nie depilować woskiem miejsc, w których planowany jest zabieg,
Procedura po zabiegu:
– należy stosować kremy z filtrem,
– nie wolno się opalać 3 dni po zabiegu,
– nie wolno korzystać z sauny, basenu, solarium oraz używać kosmetyków na bazie alkoholu 3 dni po zabiegu,
– nie należy używać leków np. antybiotyków z gr., ziół(dziurawiec, nagietek) i kosmetyków (np.zawierających wit A) światłouczulacjących.
Przeciwwskazania:
– ciąża,
– świeża opalenizna,
– choroby autoimmunologiczne,
– stosowanie leków światłouczulających (retinoidy),
– przyjmowanie ziół dziurawca lub nagietka (nie używać na 2tyg. przed zabiegiem),
– peeling głęboki (nie stosować na 4 tyg. przed zabiegiem),
– opryszczka, bielactwo, łuszczyca w miejscu zabiegu,
– rozrusznik serca,pompa insulinowa,
– nowotwory, chemioterapia.
– skłonność do bliznowacenia (koloidy)
– fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem np. toczeń rumieniowaty układowy)
– zaburzenia krzepnięcia krwi oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
– metalowe implanty
Kiedy efekty będą widoczne?
Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.
Jaki jest czas trwania zabiegu?
Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Zabiegi na nogach bądź plecach będą bardziej pracochłonne, natomiast te na twarzy mogą zając kilka minut.